Podsumowanie Pokazu Gołębi Młodych 2022

W dniu 10 lipca 2022 r., na terenie Solnego Miasta, w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym w Wieliczce odbył się po raz kolejny Pokaz Gołębi Młodych zorganizowany przez Krakowski Związek Hodowców Gołębi Rasowych. W pokazie wzięło udział 35 wystawców z całej Polski zgłaszając 160 eksponatów. Najliczniej reprezentowaną rasą był PDL Srebrniak – 85 szt, PDL Pasiak Srebrzysty 22 szt. oraz PDL Perłowy 20 szt.
Po raz pierwszy pokaz został zorganizowany na terenie Solnego Miasta i jak podkreślali zarówno Wystawcy jak i pozostali Hodowcy odwiedzający pokaz – miejsce to zostało bardzo pozytywnie ocenione zwłaszcza z uwagi na bardzo dobrze doświetloną część wystawową dzięki czemu młode ptaki prezentowały się bardzo okazale. Wiele pozytywnych opinii otrzymał również Komitet Organizacyjny, który jak zawsze stanął na wysokości zadania organizując piękny pokaz, a wszystko było zorganizowane na najwyższym poziomie.
W imieniu Krakowskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych dziękujemy Wszystkim Hodowcom oraz miłośnikom gołębi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, a w szczególności Wszystkim Wystawcom, bez których to wydarzenie by się nie odbyło. Gratulujemy Wszystkim Zwycięzcą w poszczególnych rasach oraz zapraszamy na zimową wystawę gołębi rasowych.

Wyniki Pokazu Gołębi Młodych:


PDL Srebrniak:

 1. Lis Robert
 2. Legutko Zbigniew
 3. Krawczyk Paweł
 4. Lis Robert
 5. Nowak Bogdan


PDL Perłowy:

 1. Poręba Andrzej
 2. Poręba Andrzej
 3. Nowak Bogdan


PDL Pasiak Srebrzysty:

 1. Krzemyk Tomasz
 2. Legutko Zbigniew
 3. Legutko Zbigniew


PDL Pasiak Srebrzysty Jarzębiaty:

 1. Poznański Mirosław
 2. Poznański Mirosław
 3. Poznański Mirosław


PDL Pasiak Srebrzysty Szaroloty:

 1. Krawczyk Paweł
 2. Kokoszka Andrzej
 3. Kokoszka Andrzej


PDL Sroka Łowicka:

 1. Kwinta Michał


PDL Srebrniak Wylot:

 1. Nowak Bogdan


PDL Srebrniak Białoogon:

 1. Liszka Maciej


PDL Pasiak Perłowy:

 1. Gorajski Tomasz


PDL Pasiak Perłowy Jarzębiaty:

 1. Gorajski Tomasz